KIEDY S-5. KIEDY POWSTANIE OBWODNICA RAWICZA?.Wielkie dzieki za link-bardzo konkretny.
Konkretnie szukam info nt. śmigłowców klasy MI8 lub Pumy.


Im większa maszyna tym ciężej 'wyciszyć' (to chyba nie podlega wątpliwościom), to że 'coś' się zbliża to nie da się ukryć. Jedyne na co można liczyć to umiejętności pilota w wykorzystywaniu ukształtowania terenu aby jak najdłużej ukryć się przed wizualną identyfikacją. Kamery kamerami a i tak nic nie zastąpi 'gałki ocznej mark 1'

W 160 Pułku (160th SOAR), pośród załóg Chinook-ów krąży taka anegdotka.
Kiedyś pilot rzucił wyzwanie dowódcy drużyny Sił Specjalnych Armii Amerykańskiej (US Army SF ODA), twierdząc że za pomocą śmigłowca MH-47 jest w stanie zaskoczyć jego oddział, a oni nawet nie zauważą że się zbliża. Komandosi przyjeli wyzwanie. Załoga wystartowała i zniknęła za horyzontem. Chwilke później, żołnierze stojący na dachach ich pustynnych pojazdów padli na ziemię gdy MH-47E z rykiem przeleciał niewiele nad ich głowami, zalednie kilka metrów nad ziemią.  Po pierwsze w czasach okupacji nazistowskiej nazywali Niemcy, powstańców polskich bandytami, terrorystami itp. tak samo jak amerykanie i amerykańskie rządy Iraku i Afganistanu wojowników walczących przeciwko najeźdźcy i kolaboranckim rządom.

Po drugie koło 06.12.1941 Japończycy zbombardowali Pearl Harbor na Hawajach i zabili koło 3000 amerykanów, a to udało im się, bo rząd amerykański o wszystkim wiedział i potrzebował środka zapalnego, aby społeczeństwo amerykańskie otworzyło się na konflikt światowy. poza tym tylko amerykanie 'wygrali' II Wojnę Światową.

Po trzecie czym dla narodu ponad 200 milionowego, jest poświęcenie ~3000 ludzi i paru set żołnierzy marines, którzy i tak kiedyś by zginęli w imię sztandaru.

Po czwarte nigdy się nie dowiemy co się stało z kilkuset miliardami dolarów w złocie które były składowane pod WTC 1,2.

Po piąte od 10 lat nie było wojny gdzie amunicje traciła by US ARMY, co dawało by szanse na utylizacje rdzewiejących pocisków i takich tam (potem trzeba dokupić nowe pociski, więc zarobią firmy zbrojeniowe)

Po siódme Afganistan był barankiem ofiarnym na ołtarzu wojny, naprawdę liczył się Irak i jego konkurencja w produkcji ropy wobec Arabii Saudyjskiej, która jest opiekunką rodziny Bushów.

Po ósme trzeba było zburzyć ( co zrobiono - WTC zawalił się wskutek wyburzenia kontrolowanego) bo nie opłacało się go remontować, prawie każda ściana zawierała zabroniony azbest. A no i ubezpieczenie...

Po dziewiąte można sterować samolotem typu Boeing z zewnątrz. Technika na to pozwala.

Po dziesiąte jakim cudem komórki łączą się ze stacjami naziemnymi z wysokości paru tysięcy metrów. Jeżeli stacji odbiorczo-przekaźnikowych nie ma w samolocie( wprowadzono je 2005-6) jest to nie możliwe.

Każdy rząd łga, i łgać będzie zwłaszcza gdy ma ponad 200 lat praktyki, a układy są w USA tak olbrzymie i nie wyobrażalne, że napewno to co sprzedały światu media (rządowe - powiązane... i naczej w rękach prawicy) to nie PRAWDA.

P.S. > Za ludobójstwo w Hadze powinno się skazać Busha, Rice i wszystkich z tym związanych.
P.S.2 > W Iraku jest teraz burdel bo Zły Hussain trzymał za jaja wszystkie grupy etniczne i niepozwalał do wojenek jakie tam się teraz toczą, co robili także Brytyjczycy za swoich imerialnych czasów.

dobra,nie powiem,to jest jak dla mnie najbardziej oczekiwany film roku,z róznych przyczyn.
wystąpią między innymi:
Josh Lucas: John Dylan
Kurt Russell: Robert Ramsey
Jacinda Barrett: Maggie James
Richard Dreyfuss: Richard Nelson
Mike Vogel: Christian
Kirk B.R. Woller: Bosman Reynolds
Jimmy Bennett: Conor
Kelly McNair: Emily
Caroline Lagerfelt: Mary
Jesse Henecke: Oficer Bezpieczeństwa
Stacy Ferguson: Gloria
Gabriel Jarret: Pierwszy Oficer Chapman
David Reivers: John
Kevin Dillon: Larry Szczęściarz

Rimejk.o filmie pisze sie tak:

Nadchodzi koniec roku i na pokładzie luksusowego statku wycieczkowego Posejdon, na falach Północnego Atlantyku, rozpoczęła się już zabawa sylwestrowa. Posejdon, jeden z najlepszych statków w swej kategorii, ma wysokość ponad 20 pięter, liczy 800 prywatnych kabin i 13 pokładów pasażerskich.

Dziś wieczorem wielu gości zebrało się w okazałej głównej sali balowej, by uroczyście powitać nowy rok. Wznoszą kieliszki szampana, gdy kapitan Bradford (ANDRE BRAUGHER) wygłasza uroczysty toast, a zespół (prowadzony przez STACY FERGUSON, znaną także jako FERGIE z grupy BLACK EYED PEAS) intonuje melodię "Auld Lang Syne" (znaną w Polsce jako "Ogniska już dogasa blask").

W tym samym czasie, na mostku, pierwszy oficer wyczuwa, że coś jest nie tak.

Przeszukując radarem horyzont, nagle na monitorze zauważa falę fenomenalną - ogromną ścianę wody o wysokości ponad 30 metrów, zbliżającą się do nich z niewiarygodną prędkością. Próbuje wyprowadzić statek ze strefy bezpośredniego zderzenia, ale jest już za późno.

Fala uderza z kolosalną siłą, rzucając statek na lewą burtę, a następnie odwracając go do góry dnem. Pasażerowie i załoga zostają wyrzuceni do góry, przywaleni gruzami lub wciągnięci do wody przez falę wdzierającą się przez rozbite okna. Podpory puszczają, przerwane przewody gazowe wywołują pożar, gaśnie światło, pogrążając wiele części statku w ciemnościach i chaosie.

W rezultacie kilkaset pozostałych przy życiu osób na pokładzie znalazło się w nienaruszonej jeszcze głównej sali balowej, która znalazła się właśnie pod powierzchnią wody. Jak twierdzi kapitan, wszyscy powinni trzymać się razem i czekać na ratunek.

Jeden człowiek, zawodowy hazardzista, Dylan Johns (JOSH LUCAS), woli podjąć ryzykowną walkę. Ignorując rozkazy, przygotowuje się do opuszczenia sali balowej i poszukiwania drogi ucieczki, gdy ośmioletni Conor (JIMMY BENNETT), błaga go, by zabrał ze sobą jego i jego matkę, Maggie (JACINDA BARRETT). Zaraz za nimi wyrusza Robert Ramsey (KURT RUSSELL), chcący odnaleźć swą córkę Jennifer (EMMY ROSSUM) i jej narzeczonego Christiana (MIKE VOGEL). Raptem godzinę wcześniej młodzi nie umieli mu powiedzieć, że się zaręczyli, a teraz stają w obliczu znacznie poważniejszych problemów.

Nieufny wobec sprzymierzeńców Dylan niechętnie prowadzi małą grupkę rozbitków poprzez poplątane wnętrza statku. Tymi, którzy decydują się dołączyć, a nie czekać w głębinach na pomoc, są: nieśmiała pasażerka na gapę (MIA MAESTRO), niedoszły samobójca (RICHARD DREYFUSS), który na nowo odkrywa chęć do życia oraz młody kelner znający rozkład pomieszczeń na statku (FREDDY RODRIGUEZ).

Zdecydowani na trud wydostania się na powierzchnię, muszą w tonącym statku znaleźć drogę poprzez kolejne warstwy szczątków statku. Podczas tej podróży pełnej pionowej wspinaczki, ślepych zaułków i stromych spadków bardzo szybko kształtują się więzi pomiędzy bohaterami. A najważniejsze okazuje się zaufanie. [opis dystrybutora]


zapowiada się baaardzo ciekawie.ktoś się wybiera?

Gigantyczny wycieczkowiec w gdyńskim porcie

<SCRIPT language=Javascript1.2 type=text/javascript> function wypisz_4012996(x) { if (x > 0.1*23643){ document.write(' Tematyka: Queen Victoria, gigant w Gdańsku, z Polski do Tallina, następczyni Qeen Mary 2 i Qeen Elizabeth 2, Urząd Miasta w Gdyni, Wielka Brytania, restauracje, baseny, centrum konferencyjne, pralnia samoobsługowa, statek wycieczkowy, Gdynia, Gdańsk, Queen Victoria w Gdyni


'); } }var zap_6baf13e3c;zap_6baf13e3c = window.frames.length; wypisz_4012996(zap_6baf13e3c); </SCRIPT><NOSCRIPT></NOSCRIPT><SCRIPT language=Javascript1.2 type=text/javascript> function prn(a) { if (a == '') { document.write(a); }} prn('Queen Victoria, gigant w Gdańsku, z Polski do Tallina, następczyni Qeen Mary 2 i Qeen Elizabeth 2, Urząd Miasta w Gdyni, Wielka Brytania, restauracje, baseny, centrum konferencyjne, pralnia samoobsługowa, statek wycieczkowy, Gdynia, Gdańsk,') </SCRIPT>Jeden z największych na świecie statków pasażerskich "Queen Victoria", wpłynął w piątek do Gdyni. Na wycieczkowcu, którego wysokość mierzy 18 pięter podróżuje ponad dwa tysiące turystów.
W porcie Gdyni gigantyczny wycieczkowiec "Queen Victoria" przebywał przez osiem godzin, a z Polski jednostka popłynęła do Tallina.

Gdynia była jednym z kilku portów, które gigant odwiedził podczas swojego 12-dniowego rejsu po największych portach Morza Bałtyckiego. W tę trasę statek udał się z macierzystego portu Southampton w Wielkiej Brytanii.

Średnia cena biletu na tę podróż od osoby wynosiła ok. siedmiu tysięcy euro.

"Queen Victoria" ponownie wpłynie do gdyńskiego portu 22 lipca, a kolejny raz dopiero za dwa lata, takie informacje podała dziennikarzom podczas zwiedzania statku rzecznik Urzędu Miejskiego w Gdyni, Joanna Grajter. Zwodowana w styczniu 2007 r. "Queen Victoria" jest następczynią słynnych wycieczkowców "Queen Mary 2" i "Queen Elizabeth 2" Matką chrzestną jednostki została żona brytyjskiego księcia Karola, Camilla Parker Bowles.

Na statku wycieczkowicze mają wiele atrakcji m.in. teatr na 830 miejsc, gdzie, co wieczór grane są dwa przedstawienia, dwupiętrowa biblioteka z drewnianymi schodami, tysiącami której znajduje się sześć tysięcy książek oraz pierwsze pływające muzeum Cunarda, brytyjskiego armatora statku.

Tak samo jak na innych liniowcach tej klasy pasażerowie mogą również korzystać m.in. z fitness center, dwóch basenów, boiska sportowego, pięciu jacuzzi i spa. Na "Queen Victorii" znajduje się też kasyno kino, place zabaw dla dzieci, sala balowa, dyskoteki i kluby nocne. Na statku nie brakuje także centrum konferencyjnego, kaplicy oraz pralni samoobsługowej. O żołądki pasażerów dbają kucharze w ośmiu restauracjach i barach.

"Queen Victoria" jest w stanie pomieścić 2014 pasażerów, trzy czwarte kabin posiada własne balkony, a sama załoga liczy 900 osób. Statek posiada 12 pokładów, ma 294 metry długości i ponad 32 metry szerokości. <!-- google_ad_section_end -->