KIEDY S-5. KIEDY POWSTANIE OBWODNICA RAWICZA?.

[center:a8d25c3bd1]Vista całkowicie złamana[/center:a8d25c3bd1]
[center:a8d25c3bd1]100 dni - tyle mniej więcej zajęło piratom znalezienie sposobu na całkowite złamanie zabezpieczeń Windows Vista. Otóż można już pobrać piracką wersję Ultimate systemu, która działa tak samo jak oryginalna.

Jak twierdzi redakcja serwisu The Inquirer, grupa NoPE odpowiednio spreparowała obraz instalacyjny systemu i dzięki temu nie jest wymagana żadna ingerencja ze strony użytkownika. Do tej pory piractwo systemu Windows Vista ograniczało się do wprowadzania odpowiedniego klucza produktu, zmodyfikowania BIOS-u komputera oraz odraczania aktywacji. Teraz wystarczy włożyć nośnik do czytnika płyt DVD i zainstalować oprogramowanie, o dziwo, nie podając żadnego kodu (serialu). Ci, którzy mieli okazję wypróbować tę "specjalną" edycję Windows Vista, potwierdzają, że system zachowuje się identycznie jak legalny - można bez problemu pobierać uaktualnienia, produkt wygląda na zaktywowany. [/center:a8d25c3bd1]
[center:a8d25c3bd1]Wkrótce na nedds[/center:a8d25c3bd1]

http://www.pcformat.pl/g/news/uu/t/openoffice.jpg

Wszyscy zainteresowani wypróbowaniem drugiej bety OpenOffice 3.0 mogą pobrać oprogramowanie jako kod źródłowy oraz paczki binarne do Windows, Solarisa oraz Linuksa (w formatach RPM i DEB) i komputerów Mac z procesorami Intela.W zależności od wybranego wariantu paczki instalacyjne mają od 145 do 197 MB. Jest też dostępnych kilka rozszerzeń, szablonów oraz generator raportów.
Na uwagę zasługuje fakt, że nie zapomniano o początkujących użytkownikach i na stronie projektu specjalnie dla nich umieszczono również instrukcję dotyczącą pobierania pakietu biurowego oraz opisującą procedurę instalacji. Natomiast informacje na temat wszystkich modyfikacji OpenOffice 3.0 beta 2 znajdziemy w dokumencie Release Notes.

Źródło: OpenOffice

Ratunku niewiem co robić, szczerze sam coś poważnie zepsułem ponieważ bawiłem się z ukrywaniem forderów i zastosowałem to w pliki systemow, co spowodował po ponowny włączeniu komputera i próbie logowania się wyskakuje komunikat

Aktywacja produktu Windows
Brak niektóych plików systemowych lub są uszkodzone. Nie można się teraz zalogować . Użyj dysku instalacyjnego CD, aby ponownie zaistalować lub naprawić system Windows KOD BŁĘDU: 0X80040507

I to samo się dzieje jak chcę się zalogować awaryjnie . Niewiem co robić, niewiem jak naprawić ten problem z płytki Windows a niechce zepsuć jeszcze bardziej. Za wszelką pomoc z góry dzięuje.

Przy zakupieniu laptopa (Dell Studio 1737, sprowadzony z USA) dołączono do niego system operacyjny Windows Vista Home Premium 32Bit SP1(ang).
Nie korzystam z systemu, nawet nie otwierałem koperty, moje pytanie brzmi czy mogę sprzedać tą płytkę reinstalacyjną?
Na płytce jest umieszczony kod instalacyjny, nie wiem tylko czy będzie możliwość zainstalowania tego systemu na komputerze innym niż Dell.
Proszę o odpowiedź.W odpowiedzi na pytania mediów oraz nacisk ze strony partnerów, Microsoft postanowił w końcu ujawnić więcej szczegółów na temat dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows Vista oraz informacje, czego można się po nim spodziewać. Korporacja zapowiedziała również finalną wersję na pierwszy kwartał 2008 roku.

Najistotniejsze jest to, że Service Pack 1 nie wprowadzi drastycznych zmian w systemie, lecz dostarczy głównie szereg usprawnień związanych z niezawodnością, bezpieczeństwem i wydajnością. Użytkownicy nie zobaczą więc żadnych ważniejszych nowych funkcji. Dodatek Service Pack 1 zostanie udostępniony w Windows Update na początku przyszłego roku, a jego rozmiar będzie wynosił około 50 MB. W jego skład wejdą wszystkie dotychczasowe poprawki i aktualizacje dla Windows Vista oraz wspomniane wyżej nowe usprawnienia. W przypadku klientów biznesowych sytuacja jest nieco inna. Z powodu dołączenia do dodatku wszystkich języków pojedynczy plik instalacyjny będzie miał rozmiar około 1 GB dla platformy x86, a do instalacji będzie wymagał 7 GB miejsca na dysku twardym. Ponadto nie będzie go można zintegrować z obrazem offline Windows Vista.

KOD

S2P (Slide 2 Play) to bardzo wygodny odtwarzacz muzyczny, wzorowany wyglądem na odtwarzacz znany z iPoda, lecz znacznie od niego ulepszony. S2P jest aplikacją przeznaczoną dla urządzeń z Windows Mobile na pokładzie.

Interfejs programu jest bardzo estetyczny i stworzony z myślą do obsługi palcem, bez pomocy rysika. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna, a duże przyciski pozwalają na jego obsługę nawet będąc w ruchu.

Aby program był po polsku należy rozpakować plik lang.zip do katalogu instalacyjnego.Mój upload na chomikuj.pl:

Kod: Zaznacz całyProszę Zalogować się lub Zarejestrować, by zobaczyć tę wiadomość.

Pliki możesz przywrócić poprzez:
- użycie kontrolera plików systemowych, przeskanowanie systemu i przywrócenie oryginalnych plików
- własnoręczna podmiana pliku, plik można zdobyć rozpakowując obraz instalacyjny Windows lub z sieci, z którejś ze stron oferujących tego typu pliki

Start => w wyszukiwarce wpisz cmd
Wciśnij kombinację CTRL+SHIFT+ENTER
Uruchomi się wiersz poleceń w trybie administratora
W oknie konsoli wpisz:
Kod: Zaznacz całysfc /scannow

Dla jednego pliku może to wyglądać tak:
Kod: Zaznacz całysfc /scanfile=%windir%system32userenv.dll

SubEdit Player Build 4060 PL
Data kompilacji: 2007-04-28 Build: 4060
Odtwarzacz filmów oraz edytor napisów

Ostatnie zmiany w programie:
* Poprawki wizualne. Wymuszone czarne tło dla obszaru poza obrazem filmu dla paska postępu i dla napisów informacyjnych.
* Poprawione ustawienia kodeków w wersji instalacyjnej związane z formatem MPEG i WMV.
* Kolejna próba usunięcia błędu HRCHECK.
* Usunięto skrót klawiszowy Del służący do kasowania filmów. Pozostał skrót Ctrl+Del.
* Poprawiona współpraca z Kerio WinRoute Firewall V6.
* Dodana obsługa lektora Expressivo. Unispiker obsługiwany jest w dalszym ciagu - rodzaj użytego lektora rozpoznawany jest automatycznie.
* Poprawiono funkcję "Popraw napisy"->"Popraw pozycję znaków interpunkcyjnych". Teraz kody sterujące micro DVD Player'a są ignorowane (np. "{y:i}") i znaki w nich występujące są nietknięte.
* Teraz funkcja "Podziel długie wiersze" przy tworzeniu nowych linii zachowuje formatowanie (uwzględnia znak "/" oraz kody sterujące mDVD).
* Do edytora dodano opcję podziału wiersza z zachowaniem formatowania. Wystarczy wpisać dwa razy znak "|".
* Przy usuwaniu znaku "|" w edytorze usuwane są również zbędne kody sterujące (mDVD oraz /) jeżeli formatowanie łączonych linii jest jednakowe.
* Drobne poprawki przy eksporcie do formatu SAMI (pliki *.smi). Teraz pliki wyeksportowane z SubEdit'a działają na Pocket PC w programie TCPMP (do pobrania w dziale "Kodeki / Programy").
* Poprawiono kilka drobnych błędów z paskiem postępu.
* Kilka poprawek ikony w tray'u.

Archiwum zawiera:
SubEdit Player & CodecPack build 4060 - program instalacyjny wraz z kodekami
SubEdit Player build 4060 - program instalacyjny bez kodeków
SubEdit Player Vista WMP Patch build 4060 - łatka umożliwiającą pracę SubEdit Player'a w systemie MicroSoft Windows Vista (wymaga konta z prawami administratora)
Waga pliku do pobrania: 6,6 MB

Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne http://rapidshare.com/files/29807306/SubEditPlayerbuild4060_Up_by_DarekZgRed.rar Lub: http://www.megaupload.com/?d=4XXHZ77H Pass:  DarekZgRed Download bez limitów

Czy kupując pakiet korporacyjny systemu Windows, przeznaczony dla kilku/kilkunastu komputerów w firmie, można stosować do wszystkich instalacji jeden kod instalacyjny? Czy aktualizacje będą pobierać się bezproblemowo?
Pozdrawiam

Witam mam problem zgubiłem kod instalacyjny windows xp czy istnieje jakiś program w którym nie trzeba wpisywać kodu instalacyjnego tylko go wyświetli bo mam windowsa 2000 i chciałbym go zmienić na xp.
Z góry dzięki

" />Podczas pracy z modyfikowaną instalacją, jedną z najczęstszych czynności jakie możemy wykonywać jest podmienianie plików w folderach instalacyjnych windows.
O ile sama modyfikacja jest tematem bardzo rozległym, w tym poradniku skupię się na elemencie bardzo ważnym, mianowicie zapisywanie zmodyfikowanych plików z zachowaniem pierwotnej sumy kontrolnej (jest to wymagane, aby plik mógł zostać skopiowany w fazie instalacji tekstowej).

Posłuży nam do tego maleńki program: modifype
Załącznik:modifype.zip
Jak używać modifype?

Załóżmy że modyfikujemy plik shell32.dll, dla porządku umieszczamy go w folderze "modyfikowane", wówczas, kiedy już zakończymy nasze operacje na tym pliku, musi on wylądować w katalogu i386 na dysku instalacyjnym Windows XP. Modifype.exe wrzucamy do c:windowssystem32, następnie klikamy prawym klawiszem myszy na folder w którym znajduje się plik shell32.dll (w tym przypadku folder ten to "modyfikowane"), z menu kontekstowego wybieramy "wiersz polecenia" (windowsmx już od pierwszych wersji posiada to polecenie w menu kontekstowym, w przypadku gdy nie posiadamy tej funkcji wybieramy start -> uruchom -> regedit i stosujemy się do poniższej porady:
Kod:przejdź do klucza:

"HKEY_CLASSES_ROOTDirectoryshell"

Stwórz nowy klucz o nazwie "Command" i przypisz mu dane wartości "Otwórz wiersz poleceń" - będzie to nazwa, pod którą ma pojawi w menu kontekstowym folderu. Następnie utwórz w tym kluczu podklucz "command" i w polu danych wartości wpisz

cmd.exe /k "cd %L"Lub prościej, pobierz poniższy plik, wypakuj, kliknij na nim prawym i wybierz 'Zainstaluj'
Załącznik:cmd.zip
W wierszu poleceń wpisujemy komendę: modifype shell32.dll -c a następnie makecab shell32.dll (w miejscu shell32.dll zawsze wpisujemy nazwę oraz rozszerzenie pliku który chcemy skompresować). Tym sposobem uzyskujemy skompresowany plik shell32.dl_
W tego typu archiwach ostatnia litera rozszerzenia jest zawsze zastępowana znakiem "_"

Tak skompresowany plik możemy umieścić w źródle naszej instalacji, bez obaw że przy jego kopiowaniu pojawi się jakiś błąd.Uwaga
W Windows Vista i 7 ModifyPE może nie działać prawidłowo lecz nie ma powodu do obaw gdyż istnieje identyczny programik działający na tych wersjach: PEChecksum
Załącznik:PEChecksum.zip

No i minelo troche czasu, a poza zmiana podejscia TIMu do kwestii pomocy sobie nic sie nie zmienilo. Ja uwazam, ze jednak MF wybrala najlepsze mozliwe podescie do sprawy i nalezy sie dostosowac. Niech polskie dystrybucje maja swoje nazwy, swoje foldery instalacyjne (np. zamiast mozilla.org/Mozilla Thunderbird dac mozillapl/n!Kurier Poczty lub mozillapl.org/n!Kurier Poczty), niech tworza swe wlasne profile i niech maja swoj UA wedlog zalecen Mozilla.org, np.
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.6) Gecko/20040114 MozillaPL/1.6 (MozillaPL).

Tak MZ bedzie najlepiej.
Niech polska dystrybucja oparta o kod Firebirda tez zyska swoja nazwe i niech wydania MozillaPL oraz Mozilla.org pl-PL pojawia sie na jednej stronie w pobieralni, bo jak rozumiem to ze wzgledow nazewnictwa, by nie robic zamieszania oddzielono wydania. I nie mowcie mi, ze tak jak jest obecnie, jest lepiej bo kazdy kto chce moze sobie kliknac na link przenaszacy go do strony z lokalizacjami. To nie jest takie proste, link na pierwszy rzut oka jest malo widoczny a ludzie zbyt leniwi by czytac opisy w ramkach. Klikaja na link do pliku i reszte maja tam, gdzie swiatlo sloneczne nie dochodzi. Tak jak ostatnio na PCLab.pl musialem odpowiadac zrozpaczonemu userowi, ktory zainstalowal MozillaPL i mial ja po angielsku. Co z tego, ze na tu na forum ta sprawa byla poruszana juz setki razy, jak jemu sie niechcialo tu zajzec i poszukac.

PS. Trapi mnie jak taki MozillaPL UA string by wygladal w przypadku Fb i pozostalych aplikacji standalone. Bo np.
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.6) Gecko/20040125 nawigator/0.8 (MozillaPL) raczej odpada...
Czyzby
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.6) Gecko/20040125 Firebird/0.8 nawigator/0.8 (MozillaPL)? Najdluzszy UA swiata